Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mánská kočička

 Původ:  O Mánské kočce se vypráví mnoho legend. Její pma.jpgůvod sahá až k Vikingům a keltům.Vznikla však  mutaci dominantního genu. Zápisky o Mánské bezocasé kočky šahají až do roku 1820.Ke konci 19. století ji objevili i chovatelé v Evropě.V roce 1901 byl v Británii založen klub chovatelů. Manskou kočku vlastnil i král Eduard VII., což možná podpořilo zájem o toto plemeno. Na ostrově Man odkud bezocasá Manská  kočka pochází je od roku 1960 chovná stanice. 

Charakteristika: Je věrná a snadno ovladatelná.  Má velmi tichý hlas a pozornosti se dožaduje spíše vrněním nežli mňoukáním. V přítomnosti cizích lidí nebo je-li příliš mnoho hluku, bývá neklidná a ostražitá. Nemají rády samotu a proto jsou spokojené ve velkých rodinách.

Popis:Váži 3.5 kg až 5.5 kg. Má velkou hlavu a výrazné oči. Její srst je velmi hustá.Proto je třeba ji občas kartáčovat.

Zvláštní chování: Manská kočka se pohybuje hopkáním jako králík. Díky genu M dochází k častým potratům a proto se doporučeje křížit Manskou kočku s jiným plemenem. 

 

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 17743
Měsíc: 135
Den: 1